Samorozwój i kariera – garść porad ekspertów

Przekonaliśmy doświadczonego menedżera z markowego serwisu ogłoszeń o pracę szukampracy.pl do przygotowania aktualnej analizy dot. poprawy swojego wizerunku w oczach pracodawców. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Obmyślanie rozwoju zawodowego powinno być elementarną częścią życia każdego zatrudnionego, który rzeczywiście myśli o własnej przyszłości. Tak postrzegana przedsiębiorczość to nie jedynie sensowne posunięcie, lecz przede wszystkim zapewniające duże beneficja. Jakie?

Za sprawą planowania własnej kariery zawodowej mamy świadomość, gdzie zmierzamy, jak chcemy tam dotrzeć oraz jakie mamy intencje. Nie działamy więc na chybił trafił, a dążymy do celu precyzyjnie obrysowaną ścieżką. Stąd łatwiej nam osiągnąć to, co pierwotnie zamierzaliśmy. Nasze działania są bardziej ułożone i konsekwentne, dzięki czemu nastrajamy się na powodzenie, nie zaś na fiasko.

Planowanie kariery zawodowej pozwala nam także na dokładne aranżowanie swojego funkcjonowania zawodowego, a nie zdawanie się na ślepy traf. Dodatkowo pozwala nam też pielęgnować własny sposób bycia. Kreując rozwój zawodowy, odnotujesz, że zwiększy się Twoja pewność siebie. Pracownik, który w pełni wie, jaki ma cel, jest bardziej otwarty na współpracowników, jest prężniejszy, mniej bezradny, a co najważniejsze nie traktuje niczego obojętnie. Do swojej pracy oraz kariery ustosunkowuje się rozważnie oraz z wyobraźnią – te cechy z pewnością definiują człowieka spełnionego.

To od nas samych w większości zależy to, jak powinna wyglądać linia naszych awansów i jak ma przebiegać nasz rozwój zawodowy. W obecnych czasach znalezienie, jak również utrzymanie dobrej posady jest dużym wyzwaniem, rynek zatrudnienia ustawicznie ulega poważnym przekształceniom, dlatego każdy jego uczestnik powinien być w stanie się dostosować do zmiennej sytuacji na rynku pracy. Aby być konkurencyjnym, niezbędne będzie opracowanie ścieżki swojego rozwoju kompetencyjnego. Aby osiągnąć sukces, należy włożyć w to wiele pracy oraz potu, nikt nie zapuka do naszych drzwi i nie zaproponuje nam świetnie funkcjonującego stanowiska. Z tego powodu już teraz zaplanuj własną karierę zawodową, a ponadto wyznacz sobie punkty docelowe, do których chcesz zmierzać i co najważniejsze – które możesz osiągnąć. Zyskasz pewność, iż planowanie drogi kariery zawodowej da Ci niespodziewanie dużo zysków.

Autor: Praca fizyczna szukampracy.pl